KVCV-Prijzen

De Koninklijke Vlaamse Chemische Vereniging reikt jaarlijkse haar KVCV-prijzen uit aan de meest verdienstelijke afstuderende student binnen de opleidingen "Professionele Bachelor in de Chemie", “Master in de Industriële Wetenschappen Chemie”, “Master in de Industriële Wetenschappen Biochemie”, “Master in de Chemie” en “Master in de Biochemie en de Biotechnologie” op de diverse campussen in Vlaanderen. Vanaf het academiejaar 2015-2016 worden er twee bijkomende KVCV-prijzen uitgereikt en dit binnen de opleidingen "Bachelor in het Secundair Onderwijs Chemie" aan respectievelijk UC Leuven-Limburg (Diepenbeek) en Odisee Campus Waas (Sint-Niklaas).

De laureaat van deze KVCV-prijs ontvangt een oorkonde en een boek dat op een luchtige wijze verband houdt met de chemie. Verder houdt deze prijs in dat de laureaat een jaar lang gratis lid zal zijn van de KVCV en dus ook een jaar lang alle nummers van ons vakblad Mens & Molecule zal ontvangen.

Indien u vragen heeft met betrekking tot de KVCV-prijs kan u contact opnemen met Christophe De Bie (Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.).

Academiejaar 2013-2014


Bachelor in de Chemie - AP Hogeschool Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Dorien De Wolf
Thesis: nog op te vragen
Foto prijsuitreiking nog te ontvangen

Bachelor in de Chemie - Karel de Grote-Hogeschool - Antwerpen

Laureaat: Willem Corstjens
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Willem Corstjens en Algemeen Voorzitter Christophe De Bie - fotograaf Eric Chan

Bachelor in de Chemie - Katholieke Hogeschool Limburg - Diepenbeek

Laureaat: Melissa Bil
Thesis: Onderzoek van de invloedsfactoren op het fosfaatlaaggewicht bij het prefosfateren van een elektrogegalvaniseerde staalplaat
 
Melissa Bil met haar ouders

Bachelor in de Chemie - Thomas More Kempen - Geel

Laureaat: Tania Aerts
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Tania Aerts en Raadslid Alain Collas

Bachelor in de Chemie - Hogeschool Gent - Gent

Laureaat: Jolien Devaere
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Algemeen Voorzitter Christophe De Bie en Jolien Devaere

Bachelor in de Chemie - Odisee - Gent

Laureaat: Ans Verschueren
Thesis: The performance of nanofiltration membranes after long-term exposure to acid and elevated temperature
 
vlnr: Ans Verschueren en Bestuurslid sectie Analytische Patrick Demeyere

Bachelor in de Chemie - Katholieke Hogeschool Leuven - Leuven

Laureaat: Jim Goossens
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Algemeen Voorzitter Christophe De Bie en Jim Goossens

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Bart Vanrenterghem
Thesis: Invloed van de morfologie van elektrogedepositeerde nanopartikels als katalysatormateriaal voor de reductieve splitsing van benzylbromide
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Bart Vanrenterghem

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Philippe Mariën
Thesis: Process optimization ConsiGma 1 to ConsiGma 25
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Philippe Mariën

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Jordy Celis
Thesis: Onderzoek naar een innovatieve fysico-chemische zuiveringstechniek van RVS-slakken met het oog op de valorisatie tot carbonaatstenen
 
vlnr: Secretaris-Generaal Christopher De Dobbelaere en Jordy Celis

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Karen Schouteden
Thesis: Development of multiplex real-time PCR-assay for the detection of sexually transmitted diseases: STD-finder 2 SMART
 
vlnr: Secretaris-Generaal Christopher De Dobbelaere en Karen Schouteden

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

Laureaat: Sieuwert Blommaert
Thesis: nog op te vragen
Foto prijsuitreiking nog te ontvangen

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

Laureaat: Miet Van de Velde
Thesis: nog op te vragen
Foto prijsuitreiking nog te ontvangen

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: Bram De Maesschalck
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Ere-rector UGent em. prof. dr. ir. Jacques Willems, Algemeen Voorzitter KVCV Christophe De Bie, Bram De Maesschalck en Decaan faculteit Ingenieurswetenschappen en Architectuur UGent prof. dr. ir. Rik Van de Walle – foto Nic Vermeulen

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: David Bauwens
Thesis: Van Lycopeen tot chito-oligomeren: Workflow?ontwikkelingen voor nieuwe synthetische pathways
 
vlnr: David Bauwens en ChemCYS 2016 voorzitter Geert-Jan Graulus– foto Nic Vermeulen

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

Laureaat: Sandra Vanoost
Thesis: Optimalisering van de helderheid van vloeibare cosmetica
 
vlnr: Sandra Vanoost en ChemCYS 2016 voorzitter Geert-Jan Graulus– foto Nic Vermeulen

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

Laureaat: Jens Desloovere
Thesis: MK2206 inhibits influenza A(H1N1)pdm2009 virus infection
 
vlnr: Jens Desloovere en ChemCYS 2016 voorzitter Geert-Jan Graulus– foto Nic Vermeulen

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Steff Van Loy
Thesis: Development of mass spectrometry based methods for the detection and quantification of protein deamidation
 
vlnr: Steff Van Loy en Raadslid Iris Cornet

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Paul Vandecruys
Thesis: Improvement of Acetic Acid Tolerance of a D-Xylose Fermenting Yeast Strain by Replacing Genes Identified by Pooled-Segregant Whole-Genome Sequence Analysis
 
Paul Vandecruys

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Bert Verbist
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Bert Verbist

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Heleen Janssens
Thesis: Analyse van inflammatiemerkers in nasaal mucus en ademcondensaat
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Heleen Janssens

Master of Science in de chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Kristof Bal
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Kristof Bal en Webmaster Yannick Vercammen

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Ariane Meersman
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Voorzitter Onderwijscommissie Biochemie en Biotechnologie Universiteit Antwerpen prof. dr. Xaveer Van Ostade, Ariane Meersman, Algemeen Voorzitter KVCV Christophe De Bie en Decaan faculteit Farmaceutische, Biomedische en Diergeneeskundige Wetenschappen Universiteit Antwerpen prof. dr. Louis Maes

Master of Science in de chemie - Vrije Universiteit Brussel - Brussel

Laureaat: Thijs Stuyver
Thesis: Conduction of molecular electronic devices: Hückel implementation of the source-and-sink potential method and qualitative insights through atom-atom polarizabilities
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Thijs Stuyver

Master of Science in de chemie - Universiteit Gent - Gent

Laureaat: Dorien Van Lysebetten
Thesis: nog op te vragen
 
Dorien Van Lysebetten - Copyright Jan Vermersch

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Gent - Gent

Laureaat: Nick Vangheluwe
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Penningmeester-Generaal KVCV Etienne Jooken en Nick Vangheluwe - Copyright Jan Vermersch

Master of Science in de chemie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Marie-Paule Van den Eede
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Voorzitter sectie Voeding Jos De Sadeleer en Marie-Paule Van den Eede

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Michelle Stakenborg
Thesis: nog op te vragen
 
vlnr: Michelle Stakenborg en voorzitter sectie Voeding Jos De Sadeleer

Academiejaar 2014-2015

Bachelor in de Chemie - AP Hogeschool Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Tom Van Acoleyen
Thesis: Analytische methode validatie voor de gehaltebepaling van parabenen in clotrimazole crème
 
vlnr: Algemeen Voorzitter Christophe De Bie en Tom Van Acoleyen

Bachelor in de Chemie - Karel de Grote-Hogeschool - Antwerpen

Laureaat: Silke Raats
Thesis: Toepasbaarheid van N2 als dragergas ter vervanging van He in analytische GC toepassingen
 
vlnr: Silke Raats en Algemeen Voorzitter Christophe De Bie

Bachelor in de Chemie - UC Leuven-Limburg - Diepenbeek

Laureaat: Jef Jennen
Thesis: De invloed van bodem pH op de mobiliteit en biobeschikbaarheid van thorium
 
vlnr: Jef Jennen, Voorzitter sectie Jong Jens Maggen en Opleidingshoofd Bert Lambie

Bachelor in de Chemie - Thomas More Kempen - Geel

Laureaat: Kim Van Laer
Thesis: Combustion ionchromatografie: Bepalen van het toepassingsgebied voor fluoride-, chloride- en zwavelbepalingen in anorganische residuen
 
vlnr: Voorzitter sectie Jong Jens Maggen en Kim Van Laer

Bachelor in de Chemie - Hogeschool Gent - Gent

Laureaat: Stef Van Den Heede
Thesis: Optimalisatie en evaluatie van de methodiek voor detectie van macro-invertebraten op basis van 'environmental DNA'
 
vlnr: Bestuurslid sectie Jong Frank Driessen en Stef Van Den Heede

Bachelor in de Chemie - Odisee - Gent

Laureaat: Ashley Demaret
Thesis: Microstructuur als vingerafdruk van verschillende staalkwaliteiten
 
vlnr: Ashley Demaret en Bestuurslid sectie Analytische Chemie Patrick Demeyere

Bachelor in de Chemie - UC Leuven-Limburg - Leuven

Laureaat: Haroen Debruyn
Thesis: FTIR analyse van fysische en chemische fenomenen op nanostructuren: bevochtiging en reactiekinetiek
 
vlnr: Bestuurslid sectie Onderwijs & Opleidingen Tom Mortier en Haroen Debruyn

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Stef Raets
Thesis: The Activator Mechanism of Piperazine in Aqueous MDEA Solutions
 
vlnr: Stef Raets en Raadslid Iris Cornet

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Jordy Bauwelinck
Thesis: Productie van lange keten omega-alfa-dicarboxylzuren door Candida tropicalis ATCC 20962
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Jordy Bauwelinck

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Lennart Camps
Thesis: Development of a model to predict the mixing efficiency based on temperature profile measurements in heterogeneous systems
 
vlnr: Lennart Camps en Secretaris-Generaal Christopher De Dobbelaere

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Inge Martens
Thesis: De invloed van toxische metaalconcentraties op Cupriavidus metallidurans CH34
 
vlnr: Secretaris-Generaal Christopher De Dobbelaere en Inge Martens

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

Laureaat: Maaike Goosens
Thesis: Elektrodepositie van gestapelde lagen voor Cu2Zn(Sn1-xGex)Se4 fotovoltaïsche cellen
 
vlnr: Maaike Goosens en Bestuurslid sectie Jong Geert-Jan Graulus

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

Laureaat: Nele Martens
Thesis: Lead (Pb) toxicity in Saccharomyces cerevisiae: the role of cell wall
 
vlnr: Nele Martens en Bestuurslid sectie Jong Geert-Jan Graulus

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: Elien Laforce
Thesis: Groene aldolcondensatie: Regeneratie van heterogene katalysatoren en reactie met furfural
 
vlnr: Bestuurslid sectie Jong Geert-Jan Graulus en Elien Laforce

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: Sarah Smet
Thesis: Effect van purificatieparameters en georiënteerde immobilisatie van het HTLV Gp21 eiwit op de performantie in ELISA
 
vlnr: Sarah Smet en Bestuurslid sectie Onderwijs & Opleidingen Katrien Strubbe

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

Laureaat: Emma Deniere
Thesis: Ozonisatie van secundair effluent: opvolging en controle van micropolluentverwijdering
 
vlnr: Emma Deniere en Bestuurslid sectie Onderwijs & Opleidingen Katrien Strubbe

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

Laureaat: Annatachja De Grande
Thesis: Biofilms in de voedingsindustrie: chemische karakterisatie en biofilmvorming door melkzuurbacteriën
 
vlnr: Annatachja De Grande en Bestuurslid sectie Onderwijs & Opleidingen Katrien Strubbe

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Wouter De Saeger
Thesis: Effect of chemical treatments on the impact properties of flax fibre composites
 
vlnr: Wouter De Saeger en Voorzitter sectie Voeding Jos De Sadeleer

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Ireber Etxarri
Thesis: Airborne nanoparticle measurement and characterization
 
vlnr: Promotor Inge Holsbeeks, Ireber Etxarri en Voorzitter sectie Voeding Jos De Sadeleer

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Robin Gyzels
Thesis: Studie van de vloei van Saflex® tussen twee glasplaten
 
vlnr: Robin Gyzels en Raadslid Iris Cornet

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Tim Goelen
Thesis: Ontwikkeling van een expressiesysteem voor de productie van het “Ice Nucleation Protein”
 
vlnr: Raadslid Iris Cornet en Tim Goelen

Master of Science in de chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Jonas Van der Paal
Thesis: Moleculaire dynamica studie naar het effect van lipide peroxidatie op lipide dubbellagen, voor een beter inzicht in plasma-oncologie
 
vlnr: Raadslid Yannick Vercammen en Jonas Van der Paal

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Julie Jacquemyn
Thesis: The m-AAA protease is essential for myelinating cell survival
 
vlnr: Prof. Jean-Pierre Timmermans, Julie Jacquemyn, Algemeen Voorzitter Christophe De Bie en Prof. Xaveer Van Ostade

Master of Science in de chemie - Vrije Universiteit Brussel - Brussel

Laureaat: Tatiana Woller
Thesis: Computational investigation in octaphyrins: journey in the world of non-covalent interactions and aromaticity
 
vlnr: Decaan faculteit Wetenschappen en Bio-Ingenieurswetenschappen Vrije Universiteit Brussel prof. dr. Eric Jespers en Tatiana Woller

Master of Science in de chemie - Universiteit Gent - Gent

Laureaat: Sofie Coucke
Thesis: Understanding the phase transfer of metal oxide nanocrystals, a solution NMR study
 
vlnr: Prof. Annemie Adriaens, Prof. José Martins, Prof. Isabel Van Driessche, Sofie Coucke, Prof. Filip Du Prez en Bestuurslid sectie Jong Bart Verbraeken

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Gent - Gent

Laureaat: Sander Van der Verren
Thesis: Crystallographic analysis of ligand recognition by the aminoglycoside modifying enzyme AadA from Salmonella enterica
 
Sander Van der Verren

Master of Science in de chemie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Lize Verheyen
Thesis: De rol van de structuur van de initiator op de gecontroleerde polymerisatie van geconjugeerde polymeren
 
vlnr: Lize Verheyen en Voorzitter sectie Historiek Paul Balduck

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Jordi Doijen
Thesis: Humanized yeast models to study aggregation of the Parkinson's disease related proteins alpha-synuclein and synphilin-1
 
vlnr: Voorzitter sectie Historiek Paul Balduck en Jordi Doijen

Academiejaar 2015-2016

Bachelor in het Secundair Onderwijs Chemie - UC Leuven-Limburg - Diepenbeek

Laureaat: Linde Seutens
Thesis: Een vakdidactisch centrum voor STEM opzetten
 
vlnr: Voorzitter sectie Jong Jens Maggen en Linde Seutens

Bachelor in het Secundair Onderwijs Chemie - Odisee Campus Waas - Sint-Niklaas

Laureaat: Cleo Bosman
Thesis: Niet van toepassing
 
vlnr: Algemeen Voorzitter Christophe De Bie en Cleo Bosman

Bachelor in de Chemie - AP Hogeschool Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Eline Michielsen
Thesis: Polymer inclusion membranes as a new tool for zinc speciation studies
 
vlnr: Penningmeester-Generaal Liene De Beuckeleer en Eline Michielsen

Bachelor in de Chemie - Karel de Grote-Hogeschool - Antwerpen

Laureaat: Kevin Van Daele
Thesis: Isomerization of carbon-carbon double bonds by means of a hydroboration-isomerization reaction
 
vlnr: Kevin Van Daele en bestuurslid sectie Jong Yannick Vercammen

Bachelor in de Chemie - UC Leuven-Limburg - Diepenbeek

Laureaat: Alana Hoeven
Thesis: Study on catalyst for catalytic treatment of chlorinated organic compounds
 
vlnr: Raadslid Jonathan Claes en Alana Hoeven

Bachelor in de Chemie - Thomas More Kempen - Geel

Laureaat: Sten Janssen
Thesis: Effecten van chronische blootstelling aan lagedosissen gammastraling in planten: een pilootstudie in Lemna minor en Arabidopsisthaliana
 
vlnr: Sten Janssen en Raadslid Jonathan Claes

Bachelor in de Chemie - Hogeschool Gent - Gent

Laureaat: Jordy Bulckaen
Thesis: Optimizing microsatellite panels for genotyping the Lissotriton vulgaris
 
vlnr: Bestuurslid sectie Jong Frank Driessen en Jordy Bulckaen

Bachelor in de Chemie - Odisee - Gent

Laureaat: Mattia Van den Broeck
Thesis: Evaluatie van nieuwe antibiotica tegen Clostridium difficile infectie gebruikmakend van de SHIME-technologie
 
vlnr: Bestuurslid sectie Analytische Chemie Patrick Demeyere en Mattia Van den Broeck

Bachelor in de Chemie - UC Leuven-Limburg - Leuven

Laureaat: Yannick Vanhaegenborgh
Thesis: Synthesis of fluorescent hyperbranched star polymer core materials for gene delivery applications
 
vlnr: Yannick Vanhaegenborgh en bestuurslid sectie Onderwijs & Opleidingen Tom Mortier

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Daniel Choukroun
Thesis: Influence of cathode matching on the performance of Si/C based Li-ion batteries
 
vlnr: Daniel Choukroun en Bestuurslid sectie Jong Yannick Vercammen

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Sven Rogiers
Thesis: qPCR analyse van nitrificerende bacteriën in drinkwaterwinningen van Pidpa
 
vlnr: Sven Rogiers en Bestuurslid sectie Jong Yannick Vercammen

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Guy Hendriks
Thesis: Synthese van microcapsules op basis van melamine in een flowreactor
 
vlnr: Guy Hendriks en Raadslid Thomas Vranken

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Marnix Van Loy
Thesis: Screening van zinktolerantie en verdere karakterisering van de SlZnT2 transporter in isolaten van de ectomycorrhizaschimmel Suillus luteus
 
vlnr: Marnix Van Loy en Voorzitter sectie Jong Jens Maggen

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

Laureaat: Jarno Bernard
Thesis: Optimalisatie van de kristalfractionatie van talgvetzuren
 
vlnr: Penningmeester-Generaal Liene De Beuckeleer en Jarno Bernard

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

Laureaat: Tim Thysens
Thesis: Procesoptimalisatie voor de productie van tweede generatie bio-ethanol uit stro met behulp van recombinante xylose verbruikende Saccharomyces cerevisiae
 
vlnr: Penningmeester-Generaal Liene De Beuckeleer en Tim Thysens

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: Ruben Demets
Thesis: Compatibilisatie van microfibrillaire composieten bestaande uit PP-PET met PP-g-MA
 
vlnr: Ruben Demets en bestuurslid sectie Jong Frank Driessen

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: Laura De Mets
Thesis: Microbiele detoxificatie van mycotoxinen
 
Laura De Mets

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

Laureaat: Dave Manhaeghe
Thesis: Validatie ICP-MS analysemethode voor het uitlogen van zware metalen uit speelgoed volgens EN 71-3
 
Dave Manhaeghe

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

Laureaat: Julie Vande Velde
Thesis: In vitro digestie en biotoegankelijkheid van mineralen en fenolische componenten van teff injera
 
Julie Vande Velde

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Britt Truyen
Thesis: Effect of Different Soot Types of Loading Behaviour of Diverse Filter Media
 
vlnr: bestuurslid sectie Jong Karel Haesevoets en Britt Truyen

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Tristan Pulinckx
Thesis: Isolation and Characterization of Stem Cell Populations from Healthy and Dystrophic Murine Skeletal Muscle
 
vlnr: Bestuurslid sectie Jong Karel Haesevoets en Tristan Pulinckx

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Hannah Milh
Thesis: Efficiency and critical parameters for microwave induced advanced oxidation processes
 
vlnr: Hannah Milh en Algemeen Voorzitter Christophe De Bie

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Er werd door de opleiding beslist om voor het academiejaar 2015-2016 geen laureaat naar voor te schuiven.

Master of Science in de chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Jonathan Bogaerts
Thesis: Studying the Influence of Glycosylation on Protein Structure by Means of Raman Optical Activity and Electronic Circular Dichroism
 
vlnr: Penningmeester-Generaal Liene De Beuckeleer en Jonathan Bogaerts

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

Laureaat: Vincent Stevens
Thesis: The structure of phyllospheric microbial communities and their role in phytoremediation of air pollution
 
Vincent Stevens

Master of Science in de chemie - Vrije Universiteit Brussel - Brussel

Laureaat: Valerie Peeters
Thesis: Synthesis and reactivity study of spirocyclic furanose building blocks for dehydrosinefungin analogues
 
Valerie Peeters en andere gelauwerden

Master of Science in de chemie - Universiteit Gent - Gent

Laureaat: Caitlin Lanssens
Thesis: Chemical and Physical properties of geminal wave functions
 
vlnr: Decaan Faculteit Wetenschappen Universiteit Gent prof. dr. Herwig Dejonghe, bestuurslid sectie Jong Frank Driessen, Rector Universiteit Gent prof. dr. Anne de Paepe en Caitlin Lanssens - Copyright Nic Vermeulen

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Gent - Gent

Laureaat: Sam De Meyer
Thesis: Assessing the performance of network crosstalk analysis combined with clustering
 
vlnr: Decaan Faculteit Wetenschappen Universiteit Gent prof. dr. Herwig Dejonghe, bestuurslid sectie Jong Frank Driessen, Rector Universiteit Gent prof. dr. Anne de Paepe en Sam De Meyer - Copyright Nic Vermeulen

Master of Science in de chemie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Evelien Renders
Thesis: Sulfur-Functionalized Ionic Liquids in Ionometallurgical Applications
 
Evelien Renders

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Sophie Vanhunsel
Thesis: A beneficial role for the acute inflammatory response after optic nerve crush in adult zebrafish
 
vlnr: Voorzitter sectie Historiek Paul Balduck en Sophie Vanhunsel

Academiejaar 2016-2017

Bachelor in het Secundair Onderwijs Chemie - UC Leuven-Limburg - Diepenbeek

Laureaat: Nele Colla
Thesis: STEM-project "De recyclageschool"
 
vlnr: Nele Colla en Bestuurslid sectie Onderwijs & Opleidingen Filip Poncelet

Bachelor in het Secundair Onderwijs Chemie - Odisee Campus Waas - Sint-Niklaas

Laureaat: Dietrich Janssens
Thesis: STEM - In welke mate heeft een 4de jaar TSO lichamelijke opvoeding en sport baat bij STEM in functie van kennis en motivatie voor wiskunde en fysica?
 
vlnr: Algemeen Voorzitter Christophe De Bie en Dietrich Janssens

Bachelor in de Chemie - AP Hogeschool Antwerpen - Antwerpen

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Bachelor in de Chemie - Karel de Grote-Hogeschool - Antwerpen

Laureaat: Michiel Peersman
Thesis: Development and optimization of a protocol to determine carotenoids in the microalgae Dunaliella salina
 
vlnr: Opleidingshoofd Chemie Karel de Grote-Hogeschool Imanol Michelena en Michiel Peersman

Bachelor in de Chemie - UC Leuven-Limburg - Diepenbeek

Laureaat: Murat Avci
Thesis: Beschrijving en optimalisatie van het analysepunt van ketelvoedingswater
 
vlnr: Ondervoorzitter sectie Jong Lucia Habets en Murat Avci

Bachelor in de Chemie - Thomas More Kempen - Geel

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Bachelor in de Chemie - Hogeschool Gent - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Bachelor in de Chemie - Odisee - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Bachelor in de Chemie - UC Leuven-Limburg - Leuven

Laureaat: Astrid Sneyders
Thesis: Posttranslationele modificatie van neutrofiel-aantrekkende chemokinen en optimalisatie van technieken om chemokine-isovormen te detecteren en te kwantificeren in biologische stalen
 
vlnr: Bestuurslid sectie Jong Karel Haesevoets en Astrid Sneyders

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Brittany Laing
Thesis: Metal mobility assessment for the application of biochar amendments in acidic and neutral pH mine tailing soils under variable moisture conditions
 
vlnr: Brittany Laing en Raadslid Thomas Vranken

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven / UHasselt Campus Diepenbeek - Diepenbeek

Laureaat: Orpha Baillien
Thesis: Bepalen van DNA-methylatieveranderingen in circulerend plasma-DNA als nieuwe biomerker bij de behandeling van kankerpatiënten
 
vlnr: Orpha Baillien en Raadslid Thomas Vranken

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Technologiecampus Gent - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

Laureaat: Nick De Coker
Thesis: Soft template mesoporeuze koolstoffen met grote poriën voor de adsorptie van organische moleculen
 
vlnr: Bestuurslid sectie Jong Jonas Janssens en Nick De Coker

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Schoonmeersen Gent - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - UGent - Campus Kortrijk - Kortrijk

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Nhu Quynh Hoang
Thesis: Computational Fluid Dynamics (CFD) Modelling of Three-phase Gas-stirred Ladle
 
Nhu Quynh Hoang

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Groep T - Leuven

Laureaat: Liene Vertommen
Thesis: The role of microvascular rarefaction in the development of HFpEF in ZSF1 rats
 
Liene Vertommen

Master of Science in de industriële wetenschappen: chemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Maarten Nagels
Thesis: WADITO (WAter DImensionering TOol)
 
vlnr: Johan Hostens, Penningmeester-Generaal Liene De Beuckeleer en Maarten Nagels

Master of Science in de industriële wetenschappen: biochemie - KU Leuven Campus De Nayer - Sint-Katelijne-Waver

Laureaat: Johan Hostens
Thesis: Realtime PCR to the next level. Addressing the need for speed and multiplexing
 
vlnr: Johan Hostens, Penningmeester-Generaal Liene De Beuckeleer en Maarten Nagels

Master of Science in de chemie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Antwerpen - Antwerpen

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de chemie - Vrije Universiteit Brussel - Brussel

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de chemie - Universiteit Gent - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Universiteit Gent - Gent

De proclamatie zal plaatsvinden in het najaar van 2017

Master of Science in de chemie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Henri Verschueren
Thesis: Photocatalytic Strategies Towards Novel Decarboxylative Transformations
 
vlnr: KU Leuven prof. dr. Luc Van Meervelt, laureaat Chemici Leuven Prijs Birgitt Timmermans, Henri Verschueren en Bestuurslid sectie Jong Karel Haesevoets

Master of Science in de biochemie en de biotechnologie - Katholieke Universiteit Leuven - Leuven

Laureaat: Staf Wouters
Thesis: Computational design of symmetrical protein scaffolds
 
vlnr: KU Leuven prof. dr. Luc Van Meervelt, Staf Wouters en Bestuurslid sectie Jong Karel Haesevoets